Rubriky
TYPO3

Certifikovaný integrátor TYPO3

Dnes jsem si splnil jeden ze svých profesních cílů – certifikace pro práci s CMS TYPO3. Konkrétně jsem získal certifikát nazvaný TCCI.

Dnes jsem si splnil jeden ze svých profesních cílů – certifikace pro práci s CMS TYPO3. Konkrétně jsem získal certifikát nazvaný TCCI (TYPO3 CMS Certified Integrator).

Co přesně má integrátor na starost?

TYPO3 uděluje 4 typy certifikací;

Editor, Integrátor, Developer, Konzultant

Integrátorem je myšlený developer, který integruje systém dle přání klienta. Nachystá šablony podle designu, nainstaluje a nastaví všechna potřebná rozšíření a celkově připraví systém tak, aby editoři už mohli plnit web obsahem.

Jak se získává oficiální certifikace?

Certifikát lze získat splněním testu z různých okruhů. V minulosti se tyto testy psaly pouze na oficiální událostech, ale v posledních letech se umožňuje splnění zkoušky online.

Online zkouška od ProctorU

TYPO3 online zkouška probíhá přes systém Proctoru.

  1. Zabookování vhodného termínu
  2. Před testem je třeba si stáhnout prohlížeč Guardian, ve kterém bude samotný test probíhat.
  3. V den testu je nutné být sám v uzavřené místnosti bez jakýchkoli rušivých nebo napovídajících elementů. Není povolené mít na stole nic než vlastní počítač.
  4. V okamžiku času T se nabídne stažení chatovacího programu, skrze který se k vám připojí skutečný člověk, který zkontroluje vše potřebné: místnost pomocí webkamery, občanský průkaz a další náležitosti.
  5. Po celou dobu testu jste nahráváni a kontrolováni jak v tom, co máte v počítači, tak i jestli nekoukáte mimo monitor na potenciální nápovědu.
  6. Po ukončení testu jen chat a prohlížeč Guardian zavřete a čekáte na email s výsledky.

TCCI test

Samotný test ke složen ze 75 otázek, kde pro úspěšné složení je třeba zisk 51 správných odpovědí s časovým limitem 90 minut. Testové otázky jsou koncipovány jako: žádná až všechny odpovědi jsou správné.

Musím ocenit, že test je postaven skutečně tak, aby pověřil aktivní znalost problematiky, nikoli jen to pasivní “někde jsem viděl”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *